t_34_111 (t_34_111) wrote,
t_34_111
t_34_111

Если бесы взвыли, значит, дело Божье!

Як музиканти туру «Ми єдині» агітують українську молодь за «русский мир»

Київ – Лідери гуртів «Чайв», «Брати Карамазови», «Різні люди» та The No Smoking Orchestra запросили українців на підсумковий концерт туру «Ми єдині», присвяченого 70-річчю початку визволення України від нацистських загарбників. Тур аполітичний, запевнили вони. Але активно акцентували на спільності історії і культури трьох братніх народів: України, Росії та Білорусі.
За 21 день музиканти туру «Ми єдині», що присвячений 70-річчю визволення України від нацистських загарбників, побували у дев’яти містах України. Підсумковий концерт вони проведуть у Києві 9 листопада. У турі беруть участь Емір Кустуріца і його сербський колектив The No Smoking Orchestra, Кубанський козачий хор і «Чайф» із Росії, українські гурти «Брати Карамазови» і «С.К.А.Й.,», а також білоруські «Пісняри».

​ Організатором туру спочатку була зазначена міжнародна громадська організація «День Крещения Руси». Пізніше з’явилася інформація, що тур спонсорує «Український вибір» на чолі з Віктором Медведчуком. Проте на офіційному сайті організації новина про тур зникла так само раптово, як і з’явилася. Згодом в одному з міст на концерті були помічені активісти «Українського вибору» з прапорами. Та лідер гурту «Брати Карамазови» Олег Карамазов запевнив Радіо Свобода, що ці люди прийшли попіаритись і взагалі тур «Ми єдині» не має жодного відношення до політики.


Я думаю, що цю ситуацію хтось провокує. На всіх концертах, там де з’являлись прапори, ми зупиняли концерт
Олег Карамазов
​ ​«Я думаю, що цю ситуацію хтось провокує. На перших концертах дійсно було дуже важко, бо приходило багато людей з прапорами різних партій, рухів. Але на всіх концертах, там де з’являлись прапори, ми зупиняли концерт і казали, що не готові грати перед прапорами, ми граємо для людей. Сама ідея туру в тому, що ми, музиканти, самі знайшли гроші, ми самі домовлялися з адміністраціями міст», – наголосив Олег Карамазов.

​​Один із організаторів концертів Володимир Грановський також наголосив, що тур не політичний. «У нашому турі немає жодної ідеології. У ньому є тільки одне – історичний сенс. Сенс полягає у тому, що ці народи були, є і будуть завжди одне одному братами і сестрами і жодні політичні рішення не зможуть їх розділити», – заявив він.

Натомість друг і менеджер відомого режисера і музиканта Еміра Кустуріци, якого на теренах колишньої Югославії звинувачують у підтримці колишнього президента Слободана Милошевича, Мірка Радоловіч нагадав музикантам і організаторам, що трьома «братніми народами» обмежуватися все ж не варто.


​ ​«Ви говорите про три народи: українців, росіян і білорусів. Але ви забули про сербів. Якщо говорити про втрати війни, то там у відсотковому співвідношенні найбільше сербів загинуло. Тому пам’ятати такі дати – святе діло всіх поколінь. Якщо хтось забув, то це погано і я думаю, що зараз час все виправити і те, що зараз зроблено – це перший крок», – закцентував він.

Тур попсував репутації гуртам «С.К.А.Й.» і «Антитіла»

Через участь у турі в епіцентрі скандалу опинився і гурт «С.К.А.Й.». Щойно новина про учасників туру з’явилась у ЗМІ, як соціальні мережі вибухнули гаслами «С.К.А.Й. Продався» та «Коли башляє Медведчук – грошей не випуС.К.А.Й. із рук».

​​
​​Прихильники україномовного тернопільського гурту закидали інтернет-сторінки «С.К.А.Й.» осудом та погрозами. Проте лідер гурту Олег Собчук відповів цим користувачам із обуренням: «Хлопці, ви про що теревените? Ви що, з глузду з’їхали, які зрадники? У мене дід – ветеран, купа людей в родині мали відношення до бойових дій в 40-х. Чи з туром, чи без нього, нам не по дорозі – я не розділяю ваші демонстративно-політичні лайнообливальні теревені».

​​Натомість співати на сцені разом з іншими музикантами відмовився гурт «Антитіла». Тарас Тополя від імені свого гурту сказав, що про ймовірний політичний акцент туру не знав.


«Антитіла» не братимуть участі у концерті, організованому політсилою «Український вибір»!
Тарас Тополя
​ ​«Хочу офіційно заявити: «Антитіла» не братимуть участі у концерті, організованому політсилою «Український вибір»! Ми категорично не згідні з вектором та ідеологією цієї політичної сили!» – написав він у своєму блозі Тарас Тополя.

Припускають також, що про зв’язок туру «Ми єдині» з адептами «русского мира» може свідчити і фестиваль зі схожою назвою «Мы едины, мы – Россия», який вже багато років проводиться у Російській Федерації. Покликаний він «об’єднувати існую­чі на території країни музичні конкурси та фестивалі громадянсько-патріотичної спрямованості».

Із 19 жовтня концерти туру проходили у Севастополі, Херсоні, Одесі, Черкасах, Дніпропетровську, Запоріжжі, Донецьку, Кіровограді, Харкові та Києві. Як повідомлялось, «ідея туру – збереження історичної пам’яті та правди, розвиток у молодих людей почуття патріотизму та любові до батьківщини, реалізованих за принципом народної дипломатії». За обіцянками організаторів, такий тур може відбутися і в Росії.

Tags: Олег Карамазов, грантоеды, украинские СМИ
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 5 comments