t_34_111 (t_34_111) wrote,
t_34_111
t_34_111

Пацифизация Галичины – еще не отрезвление, но тяжелое похмелье

Судя по динамике «АТО», количество потерь украинской армии уже в этом году может сравняться с числом погибших за десять лет Афганской войны.
Солдатские матери, отцы, жёны и сестры уже вовсю блокируют местные войсковые части, пикетируют военкоматы, госадминистрации (даже в фашиствующей Галиции) и центральные органы власти вплоть до Администрации президента. Но по большому счету, с той же яростью (не скажу что совсем уж благородной) следовало бы осаждать и украинские телеканализации. Не они ли выливают ушаты победных реляций карателеначальников о «стремительных сужениях колец вокруг террористов» (притом, что даже райцентры на Донбассе берутся месяцами), которые «стрімголов тікають через російський кордон». В конце концов, не национальнэ ли ТВ убеждает украинцев, что те на исключительно им «Богом даній землі» воюют с некими угро-финско-монгольско-чеченскими загарбныками под личным командованием Путина, днем перевоплощающегося в Стрелкова?

О том, что нынешнее волнения – еще не отрезвление, а лишь тяжелое похмелье после повсеместных пэрэмог народовляддя, свидетельствуют требования галицайских мамаш всего лишь ротации, хороших бронежилетов и «щоб солдати не спали на землі» (то есть, чтобы их «патріотичні дітки» могли убивать инакомыслящих без угроз собственной жизни и здоровью). Не потому ли никому из них не приходит в голову задаться вопросами, а в какой части воюет сынок Порошенко, в каком аэропорту держат оборону детишки силовых министров, в каком котле варятся отпрыски олигархов-гауляйтеров?
Стыдливо молчат на сей счет разного рода «Стоп цензурі», «Чесно!» и прочие грантоеды, столь «смело» троллившие безобидных Азировых и без того трусливых Януковичей.
Похоже, «нэупэреджэни журналисты» действительно настолько прижали свои избирательно слышащие уши, что, как заметил Скачко, парламентарии, которые при утверждении указа Потрошенко добавили в перечень не подлежащих мобилизации самих себя, могли вполне открыто дописать «…та діти народних депутатів». В порядке сохранения генофонда нации, скажем.

батальон Можор
Впрочем, избегают показывать украинские СМД (средства массовой дезинформации) и истинные масштабы протестов солдатских матерей, как и их особенности на местах.
Благо дело, есть в Галиции блоггер Виталий Колтовский, отслеживающий местную прессу. А она, дабы быть читаемой, вынуждена отражать чаяния своей аудитории.


Но начну с выдержки из очередного шедевра самого Колтовского «Галичина і АТО».
«Як каже народна мудрість, придумана мною щойно: «Поки «Град» не вдарить націоналіст не перехреститься». А «Гради» вже б’ють. Луплять по свідомості галичан нещадно. Читаю інтерв’ю свідомого бійця батальйону «Азов» для маловірів (орфографию оригинала оставляю без изменений, как и «логику» авторской «мысли», – Д.С.):
«Хлопець з Івано-Франківська на псевдо Тол воює в добровольчому батальйоні «Азов». Ім’я попросить не називати, а фотографувати себе дозволив тільки в балаклаві.
Тол – член громадської організації «Патріот України», його шлях, як воїна розпочався ще в Києві, на вулиці Інститутській. А після перемоги над режимом Януковича він вступив до добровольчого батальйону «Азов», тут перебуває тут з першого дня створення батальйону…
Щодо проблем солдат, то у добровольчих батальйонах нічим не відрізняються від проблем в армії. Хлопцям не вистачає форм, бронежилетів, засобів захисту, розвантажувальних жилетів, приладів нічого бачення, прицілів та продуктів харчування. «Харчуємося в основному крупами», – зізнається він…
Тол впевнений, що патріотизм це риса притаманна всім українцям, не залежно від того чи вони зі сходу чи з заходу країни. «Чоловіки з Івано-Франківська кажуть, що вони будуть воювати, коли ворог прийде на їх землю, а Луганськ і Донецьк нехай сам відбивається (выделения здесь и далее мои, – Д.С.). Проте я думаю, що коли ворог прийде до Івано-Франківська, то вони зберуть валізи і поїдуть в Польщу, Німеччину чи Чехію. Дуже прикро, що серед українців є люди, які не здатні захистити свою землю і виконати свій чоловічий обов’язок – захистити свою країну».
Тол попросив подякувати людям, які йому допомогли. Їх, щоправда тільки двоє Петро Степанович та друг Тола Артур. Наразі бійцю дуже потрібні військова форма, коліматорний приціл, прицільна планка та тактичні окуляри. На це все потрібно приблизно сім тисяч гривень.
Маючи все необхідне Тол прогнозує, що за місяць-два наші хлопці, вигравши, повернуться додому…
Тол бажає всім українським чоловікам доказати на ділі, а не на словах, що вони справжні чоловіки. І вступати в добровольчі батальйони, щоб дати, як кажуть у нас на Прикарпатті, шпіцака московським окупантам.
Реквізити для допомоги Толу можна довідатися за телефоном 0668724251».
«Він весь такий мужній і правильний, але обличчя закрите, – продолжает Колтовский. – Шифрується під псевдо Тол і не розголошує імена людей які його підтримують матеріально. До речі їх аж двоє. Якби він жив на Донеччині то така таємничість зрозуміла, та в Галичині де «всі» бандерівці це видається неприродним. Кого боїться захищений владою і законом, оточений однодумцями патріот?
[…]
Знаному в нашім краї правосектанту за місяць спалили 2 (!) машини. Тому самому який роз’їжджав по Івано-Франківську на БТР з автоматом в руках. Після анонімних погроз розправитись з ним та його родиною хлопець припинив активну громадську діяльність. Ще одному знаному діячеві вскрили автомобіль «Деу-Ланос» і щось там поцупили. Не треба бути політологом щоб зрозуміти; авто такого відомого автовиробника, будь який відомий в кримінальному світі злодій десятою дорогою обійде, тому це не що інше як попередження…
[…]
Буйних прихильників право-секторного вирішення українського питання у нас на фірмі п’ятеро. Один в Польщі на заробітках, другий на заробітках в Росії, двоє поїхали в Турцію відпочивати, п’ятий, після експрес-поїздки до Німеції, де жиє і працює його мама, кардинально поміняв світогляд».
Что именно изменило мировоззрение галицая, никогда не догадаетесь, пока не прочтете весь пост. Я же обращу ваше внимание на поджог кое-чего более существенного в деле пацифизации Галиции.

«Ми за мир, чьо?» Так Виталий анонсирует сообщение ZIK’a «На Прикарпатті люди, увірвавшись у райвійськкомат, спалили документи з мобілізації»:
Сьогодні, 22 липня, в Богородчанах Івано-Франківської області, що неподалік президентської резиденції в Гуті, мешканці прикарпатських селищ та сіл спочатку пікетували адміністративний будинок РДА та районної ради, а відтак увірвалися у райвійськкомат, де спалили документи, що стосуються мобілізації.
Богородчанці розповідають, що селяни таким чином протестували проти мобілізації їхніх синів та чоловіків у ЗСУ, яких, з їхніх слів, без амуніції та належної бойової підготовки кидають на вірну смерть в зону АТО.
Нагадаємо, у районі села Скобичівка жінки перекрили дорогу, що веде з Івано-Франківська до Богородчан. Таким чином вони протестують проти часткової мобілізації».

А вот и свидетельство сумасшедшей динамики потерь в АТО – если верить местному сайту КУРС, количество повесток для срочного восполнения пушечного мяса в одной только Ивано-Франковской области достигло 17 тыс.: «В прикарпатському Яремче близько 50 місцевих жінок з 9-ї ранку мітингують проти мобілізації місцевих чоловіків до війська.
Як повідомила кореспонденту КУРСу місцева жителька Галина Жигалюк… протягом останніх днів 170 чоловіків з Яремче отримали повістки.
Згідно з численними повідомленнями користувачів Фейсбук, в Івано-Франківській області видано 17 тисяч повісток. Зокрема, у с. Микуличин Яремчанської міськради, згідно з оприлюдненою інформацією, 200 чоловіків отримали повістки, у с. Маркова Богородчанського району – 800 повісток, с. Солотвин Богородчанського району – 300 повісток.
Як повідомляв КУРС раніше, вчора жителі села Студінки Калуського району зібралися на стихійний протест і відмовлялися відпускати чоловіків на Донбас».

Виталий Колтовский: «На роботі паніка, хлопці, категорично не хотять попасти в зону АТО. Хто не уник вручення кажуть "краще я в тюрмі відсижу 4 роки...
Один з наших працівників (село біла міста Калуш, Івано-Франківської області) сьогодні повідомив, що вчора в суботу, все село отримало повістки в військкомат.
На моє питання:
- Що будеш робити, поїдеш? – відповів:
- Поїду. Треба ж сказати їм, що 1500 долларів в мене не має.
Сміх-сміхом, в мужика троє дітей».
И пара характерных комментариев к данному посту:

 • Vasil Kokorin: Село Марьяновка Волынской – 64 повестки... Люди сошли с ума сразу… Бегом кто в Польшу, кто в Беларусь...

 • Геннадий Сибиль: Если все село получило, то может будут скидки на опт...»

Как вы догадались, речь идет о возможности скидок на взятки военкомам. Однако не тут-то было: «Золота лихоманка» охопила військові комісаріати. Відколи хабар за немобілізацію сягнув зверх 1500 доларів, їхньою роботою зацікавились МВС та СБУ та прокуратура. Всі хотять долучитися до правильного розподілу коштів, не все ж Коломойському сметанку від АТО збирати».

Не о той ли Студинке Калушского р-на идет речь в посте? Вот сообщение и видео «Вікон» с красноречивым заголовком «Студінка: Донбас хай себе сам обороняє!»:
«Вчора понад 100 чоловіків із села Студінки отримали повістки… Інформація про мобілізацію чоловіків не залишила нікого байдужими. Адже майже у кожній сім’ї є призовник. І хоча у повістці й зазначено, що потрібно просто пройти медкомісію, щоби визначити кількість «придатних» військовозобов’язаних, люди не вірять. Більшість переконана: вже завтра чоловіків заберуть на війну…
О четвертій годині, коли мали б з’явитися медики,  біля будівлі сільської ради зібралося понад сто мешканців Студінки. Мами, дружини, діти, самі призовники…

Студінка: «Донбас хай себе сам обороняє!»

Жінки не могли стримати емоцій. Багато молодих дружин з маленькими дітьми на руках гаряче захищали своїх чоловіків. «Донбас хай себе сам обороняє!», «Наші діти не будуть гарматним м’ясом!», «Не дозволимо забрати чоловіків!» – лунало повсюди.
Церковний дзвін скликав усіх мешканців села на збори. Разом написали й завірили звернення громади села про те, що «матері та дружини не дозволяють забрати чоловіків на загибель». Мовляв, у випадку оголошення війни їм потрібні захисники тут.
… Багато мамів просто плакали, кажучи, що нізащо не віддадуть своїх синів на вірну загибель… Війна у цей момент дихала всім у потилицю…
Мама іншого хлопця, який зараз на Сході, зі сльозами перекрикувала всіх: «Чого мій син там? Більше ніхто з наших туди не поїде, ми не дозволимо, не пустимо своїх дітей!».
«Якщо когось приїдуть вночі забирати – одразу телефонуйте рідним, біжіть до сусідів, бийте в дзвони. Будемо відстоювати наших чоловіків. Якщо війна, хай захищають нас тут, а не тих, хто називає їх «бендеровцами» там», – передавали одна одній мами та дружини».

 • Anna Kroshkina: Ще трошки, і почнуть волати за федералізацію, або, не дай Боже, ГНР. Шо там зомбоящик розказує - Україна все ще єдина?


Кстати, если не ГНР (Галицкая народная республика, насколько я понимаю), то хотя бы федерализация позволила бы стремительно теряющим воинственность галичанам принять мирный план Царёва. В нем ведь претензии обращены пока только к Киеву. Спикер парламента Новороссии требует следующее:
1. Вывода с территории Луганской и Донецкой Народных республик Нацгвардии, незаконных вооруженных формирований Коломойского и правого сектора, а также подразделений украинской армии, виновных в убийствах мирного населения;
2. Выплаты Киевом компенсаций семьям погибших мирных граждан;
3. Выплаты Киевом компенсаций жителям республик за разрушенное жилье;
4. Выплаты Киевом компенсаций муниципалитетам за ущерб, нанесенный украинскими войсками коммунальной инфраструктуре;
5. Выплаты Киевом компенсаций владельцам разрушенных промышленных объектов;
6. Согласования президентом Украины и парламентами Республик проекта конституционного акта, определяющего статус Народных республик;
7. Амнистии всем участникам ополчения и всем политзаключенным, находящимся в украинских тюрьмах.

Уже цитируемый здесь Скачко небезосновательно считает эти требования утопическими («откуда у Киева такие деньжищи?»), но Галиции-то пока (как и другим отдельно взятым регионам) данный план дает возможность для маневра.
Ибо не поднимает патриотический дух тамошнего населения даже сообщение о расстреле лично Путиным пассажирского самолёта.

 • Виталий Колтовский: «Наша прибиральниця в траурі.

 • Тільки що до неї заходила коліжанка (подруга), яка повернулась з заробітків в Італії та сповістила страшну новину:

 • Всі італійці за... Путіна!».

 • Приведу и здесь несколько комментариев:

 • Elena Priven: Так може їй поїхати до Москви та влаштуватися прибирати, скажімо, у Немцова?

 • Виталий Колтовский: У москаля прибирати? Ніколи!

 • Elena Priven: А что, украинские заробитчане в Москве и прочих москальских осэрэдках работают исключительно генеральными директорами фирм?

 • Виталий Колтовский: Вони там трансформуються в русскіх і очень даже просто.

 • Elena Priven: А коли приїжджають додому, знов трансформуються в святих галичан?

 • Виталий Колтовский: Чого Ви дивуєтесь? Це ж так природньо!


А вот пост Колтовского еще от 13 июля – о видео, которое не заинтересовало центральные каналы: «Командири 5 батальйону тер.оборони Прикарпаття (Івано-Франківськ) залишили частину і приїхали додому агітувати батьків терміново забирати своїх дітей з зони АТО.
10268425_635398716558899_827333082134832616_n
Речь идет об этом батальоне
Но настроения меняются. Пацифистов уже большинство

10540775_632178320214272_4516195346082160615_n
Я зробив коротку текстову вибірку з усіх трьох відео. Отож слухайте правду про АТО:
"Все що вам кажуть є повна брехня…
Якщо вам кажуть «ми беремо в кільце сепаратистів» то там все на оборот...
З одного боку, на кордоні, війська РФ. Там така техніка, що не поможуть ні бронежилети, ні автомати, ні гранатомети…
Хлопців треба забирати…Хоча як їх забрати, тепер, я сам навіть не знаю як...
Батальйон не готовий до виконання бойових задач і може охороняти об’єкти області (Івано-Франківської), блокпости, об’єкти подальше від центру бойових дій…
Навіть якщо батальйон отримає техніку, ніхто нею не вміє користуватися…
http://www.youtube.com/watch?v=HoOWg4LX24s
Бійці мовчать бо залякані офіцерами, але іти звідти готові всі…
Керівництво (від обласного до Київського) віддає злочинні накази що перетворюють бійців в смертників…
Прокуратура Івано-Франківська відкриває кримінальні справи на військовослужбовців "за не виконання наказу" і погрожує громадянам 5-ма роками тюрми за ухил від призову (http://www.youtube.com/watch?v=-7fzS_cZ8Pw).
http://www.youtube.com/watch?v=H2MzukATEFA
Механізована бригада укр.армії, що стоїть поруч допомоги не надає, більш того вона знімається з місця, вона тікає…Ніяких компромісів, хлопців треба забирати, тільки забирати, тільки забирати, тільки забирати…».

Забирать просит и Новороссия:
10556270_623135904460345_8781282686499309263_n

А в это время… «Дружина Президента оселилася у державній резиденції «Синьогора», що у селі Гута Богородчанського району…
http://image.tsn.ua/media/images2/original/Dec2009/b454ac268d_190597.jpg
Після Єврореволюції прикарпатські активісти навідувалися в резиденцію: були ідеї використовувати маєток для соціальних проектів, – напоминает КУРС. – Тут уже відбулося кілька заходів, зокрема, свято для дітей-інвалідів. Втім, схоже, "Синьогора" таки залишиться закритим державним об'єктом».
«От Межгорья до Синегорья – вся история майдана», - комментирует Dok Zlo-lj под постом Колтовского.

Tags: АТО, Галичина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments